Rynek lokali użytkowych ma się dobrze

Bydgoszcz – średniej wielkości miasto, które prężnie rozwija się w sektorze gospodarczym, medycznym i edukacyjnym. A nowe inwestycje przyczyniają się do powiększania branży gastronomicznej w Bydgoszczy. W centrum miasta można zauważyć coraz więcej lokali usługowych, nastawionych na niewielką gastronomię lub modne w ostatnim czasie piekarnie i cukiernie.

Przedsiębiorcy, którzy planują otwarcie nowego biznesu muszą najpierw znaleźć odpowiednią nieruchomość. Lokal na wynajem w centrum miasta to najlepsza opcja, jednak cena od razu rośnie ze względu na korzystne położenie. Miesięczny czynsz w takim miejscu to nawet 100 złotych za metr. W mniej popularnych dzielnicach Bydgoszczy za metr płaci się dziesięć razy mniej.

Najczęściej lokalu poszukuje się w miejskich przetargach, rzadko można trafić na oferty bezpośrednie. Koszty najmu uzależnione są od kilku czynników. Poza lokalizacją, ważna też jest branża firmy, jaka ma się otworzyć w danym miejscu. Lokal handlowy nastawiony na całodobową sprzedaż alkoholu będzie inaczej rozpatrywany niż stowarzyszenie sportowe. Więcej kosztują też nieruchomości z witryną i wymienioną instalacją. Stając do przetargu warto zatem dokładnie się przygotować i użyć odpowiednich argumentów przy podbijaniu ceny. Przedsiębiorca, którego dochody są zbyt niskie, powinien przedstawić realne założenie rozwoju swojej firmy, by nowe biuro faktycznie spełniało swoją rolę.

biura bydgoszcz

Sporo nieruchomości na wynajem znajduje się na ulicy Długiej. Oferty pojawiają się też z odrestaurowanej kamienicy przy ul. Dworcowej. Pomieszczenia na poddaszu są dostępne już od 25 złotych za metr miesięcznie. Natomiast za lokal dostępny natychmiast o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych trzeba co miesiąc płacić ponad 16 tys. zł. Niebawem na mapie Bydgoszczy pojawią się nowe budynki, w których również będzie można wynajmować powierzchnie biurowe. Jednym z nich ma być gmach Nordic Haven, który przede wszystkim pełnić będzie funkcję mieszkaniową, ale wyznaczone zostały tam też przestronne pomieszczenia na różne lokale użytkowe.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz