Zakup domu – jaki metraż i gdzie?

Coraz popularniejszym miastem pod względem zakupu większych nieruchomości staje się Bydgoszcz. Rozwojowy ośrodek medyczno-edukacyjny nie należy do najtańszych miejsc na zakup domu. Przeciętna cena domu jednorodzinnego w tym regionie to ponad 550 tys. zł. Przeważają średniej wielkości nieruchomości, dlatego też cena za metr kwadratowy domu delikatnie przekracza 3 tys. złotych. Dzięki temu każdy można znaleźć dom idealny dla siebie pod względem metrażu i w odpowiedniej cenie. Oczywiście, im większy dom na sprzedaż, tym wychodzi taniej za metr. Jednak nieruchomości o powierzchni do 300 metrów kwadratowych jest niewiele, bo zainteresowaniem tak dużymi posiadłościami jest minimalne.

dom bydgoszcz

Atrakcyjnych cenowo domów najlepiej szukać na bydgoskim Fordonie, natomiast atrakcyjnych wizualnie, prestiżowych rezydencji – na Starym Mieście. Jednak luksusowy dom w Bydgoszczy kosztuje nawet dwa miliony złotych. Największym powodzeniem cieszą się dwustumetrowe domy i właśnie o takiej wielkości można znaleźć zarówno nowoczesne budynki mieszkalne, jak i historyczne wille. A standard domu mocno wpływa na cenę, która rozpoczyna się na poziomie 250 tysięcy złotych, a kończy na niebagatelnych kilku milionach.

Nie można też pominąć modnych w ostatnim czasie szeregowców. W Bydgoszczy taki dom dostępny jest w stanie surowym za średnio 2,8 tys. za metr. To taniej niż za mieszkanie w wiekowej kamienicy. W ofercie kujawskich biur nieruchomości znaleźć można także domy od razu gotowe do wprowadzki. Wyposażone i stylowo urządzone dostępne są od około 300 tys. zł. Spory popyt jest również na mniejsze domy letniskowe. Niewielkie budynki idealnie sprawdzają się jako letnia rezydencja i dostępne są za około 150 tys. zł. Zlokalizowane w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego hałasu i zanieczyszczeń, pozawalają w pełni się zrelaksować. Wiele rodzin decyduje się na zakup takiej nieruchomości, bo letnie domki najczęściej przystosowane są do korzystania w chłodniejsze dni, np. za sprawą kominka lub specjalnego pieca.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz